www.pigiossvetaines.lt - interneto svetainių kūrimas pigiai
 
TRIJŲ KARALIŲ STEBUKLAS

Išaušo šaltas, speiguotas sausio 6-osios rytas – Trijų Karalių rytas. Simboliška, kad šią dieną turi aplankyti trys svečiai su išskirtinėmis dovanomis.

Šįkart taip nutiko ir mūsų Salako ssocialinės globos namuose. Tik mes sulaukėme ne Trijų Karalių, o 7 karalienių. Neišsigandę stingdančio šalčio, ilgos kelionės, mus aplankė savanoriškos pagalbos senelių namų gyventojams iniciatyvos „Senučiukai“ savanorės iš Vilniaus Universiteto.

Mūsų draugystė užsimezgė prieš pora mėnesių, kada išgirdus apie tokią benduomenę išdrįsau parašyti elektroninį laišką ir pasipasakoti apie save „Senučiukų“ įkvėpėjai ir jų sielai Urtei Linai Orlovai. Tuoj pat sulaukiau malonaus skambučio ir mūsų draugystė įgavo pagreitį. Tai buvo ne tik malonus bendravimas su nuoširdžiu žmogumi, spinduliuojančiu energija, noru padėti ir atiduoti save senam, dažnai visų pamirštam žmogui, gyvenančiam globos namuose, bet ir apčiuopiama pagalba tuo ko mums tikrai stinga.

Kalėdinis laikotarpis praėjo smagiai planuojant mūsų susitikimą ir dirbant Kalėdų Senelio darbą, juk mūsų gyventojai nėra labai drąsūs, ne visada garsiai išreiškia savo norus ir pageidavimus. Tad planavimo ir organizacinio darbo mudvi su Urte turėjome nemažai. Juk taip norėjosi, kad Kalėdinis stebuklas įvyktų, kad kiekvienas mūsų namų gyventojas gautų tokią dovanėlę apie kurią seniai svajoja.

... ir štai stebuklai pradėjo pildytis. Vieną priešventinį rytą į mūsų namus atvyko žaliaskarė eglė ir visa dėžė rankų darbo žaisliukų jai papuošti (tai DNB banko darbuotojų ir jų vaikų dovanėlės mūsų globos namams. Tariame jiems didelį ačiū). Prieš pat šventes gavome 9 dėžes sauskelnių mūsų gyventojams, tai vėl Urtės sponsorių dovana mums. Esam labai dėkingi. Tačiau didžiausios dovanos – mūsų draugų „Senučiukų“ vizito pas mus – vis dar laukiame.

Pagaliau šaltą, gražią sausio 6 –sios dieną sulaukėme svečių. Mūsų globos namų gyventojai sutrikę kaip vaikai laukė kas gi čia dabar bus , kas čia mus aplankė? Mielos, šaunios moterys, daugybė daugybė dovanų, viskas kaip pasakoje. Kada prasidėjo dovanų dalybos, seneliai vis klausinėjo viens kito ir mūsų darbuotojų iš kur jos žino mūsų vardus, iš kur žino kokių dovanų mes norėjom? O dovanų gausybė, o grožis, o saldumas! Ir koks mielas širdžiai bendravimas. Lyg būtume pažįstami daugelį metų, lyg būtume sulaukę seniai matytų draugų ir artimųjų. Tas pusdienis praėjo labai greit, nei vieni, nei kiti vis dar nenorėjome skirtis, vis dar norėjosi būti kartu, bendrauti, juokauti. Tačiau mūsų nuostabios „Senučiukų“ kmpanijos dar laukė išsiilgę Leliūnų globos namų senoliai. Taip, tą šaltą dieną savo šiluma savanorės spėjo sušildyti dvejus globos namus.

Norėtume nuoširdžiai padėkoti „Senučiukų“ bendruomenei už jų atliekamą labai reikalingą ir prasmingą darbą. Daugelis globos namų gyventojų tikrai stokoja bendravimo, dėmesio. Dažnas yra likęs vienas šiam pasaulyje, giminės ir artimieji jau iškeliavę anapus arba prislėgti senatvės ir ligų naštos nebegali palaikyti artimesnio ryšio. Tad mūsų namų gyventojams dėmesys ir bendravimas yra stipriausia bet kurios ligos terapija. Po „Senučiukų“ vizito jau praėjo kelios dienos, o mes dar gyvename tomis pačiomis nuotaikomis, dar vis žiūrinėjame ir giriamės dovanomis ir vis dar sunkiai suvokiame iš kur jie galėjo žinoti ko mums reikia. Argi tai ne Didysis Kalėdų stebuklas už kurį dar kartą dėkojame Urtei Linai ir „Senučiukų“ bendruomenei bei visiems prisidėjusiems ir padėjusiems šį stebuklą įgyvendint.

 
Laimutė Juodkienė
Socialinė darbuotoja
Salako socialinės globos namai